Juraj Tranovský - posol piesňovej kultúry

Jiří Třanovský - posel písňové kultury

žadatel

partner

Putovní výstava - představí významnou osobnost J.Třanovského s důrazom na jeho vrcholné dílo "Cithara sanctorum", s prezentací zachovaných vydání v partnerských institucích, ale i jiných muzeálních předmetů mapujících 17. století. Výstava bude instalovaná v sídle Oravského muzea P.O.H., v budově Čaplovičovy knihovny, reprízy se uskuteční v Liptovském muzeu v Liptovském Mikuláši a v Muzeu Těšínska.

Seminář - poslední den výstavy v Oravském muzeu P.O.H. se uskuteční miniseminář na téma Jiří Třanovský a jeho dílo s předpokládaným počtem 5 příspěvků. Výstup bude publikovaný ve Sborníku Oravského muzea 2011.

Dny Jiřího Třanovského na Oravskémm hradě - hudební událost zaměřená na prezentaci, šírení a  vliv Třanovského na tvorbu a rozvoj písňové a  hudební kultury 17.století. Jejich součástí budou koncerty pro veřejnost, organizované v Oravském Podzámku v atraktivních prostorách barokní Kaple sv. Michala. Hudební produkci z období 17. stoletía představí interpreti základních uměleckých škol a jiných hudebních těles na úvod a záver projektu (v měsících srpen 2010 a červenec 2011).
Katalog Tranosciany - na webových stránkách partnerů bude do skončení projektu zveřejnený soupis starých tisků Tranosciany,
 nacházejících se vo fondech historických knihoven obou muzeí.

Plánovaný rozpočet projektu : 23 489,35 EUR

Dne 19.3.2010 byla v Muzeu Těšínska podepsána Dohoda o partnerství v rámci realizace mikroprojektu za účasti PaedDr. Márie Jagnešákové (ředitelka Oravského muzea), PaedDr. Zbyška Ondřeky (ředitele Muzea Těšínska), PhDr. Davida Pindura (zástupce ředitele MT), a projektových pracovníků obou institucí.

Dne 24.3.2010 byla podána žádost o finanční příspěvek z Evropského fondu regionálního rozvoje  (Fondu mikroprojektů, Programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika - Česká republika 2007-2013) u administrátora - Trenčínského samosprávního kraje.